Przejdź do głównej zawartości

LaserCat


Interaktywna zabawka dla kotów gwarantująca zabawę w każdej chwili, żaden kot nie oprze się uciekającej czerwonej kropce.
Jest to niewielkie pudełeczko z wbudowanym modułem wifi i banalnie prostą obsługą. Główne funkcje:
  • sterowanie dowolnym urządzeniem z przeglądarką internetową.
  • losowe ruchy lasera o zmiennej prędkości.
  • ustawianie czasu jak długo ma działać.
  • ustawianie harmonogramów automatycznego włączenia.
  • regulacja jasności lasera.
  • regulacja zakresu ruchu i prędkości lasera.
  • możliwość sterowania z dowolnego miejsca na świecie przez internet.
  • sterowanie za pomocą google asystenta.
  • prosta konfiguracja. 
Zabawka może być zasilana dowolną ładowarką od telefonu, może to być również powerbank.

Przy pierwszym uruchomieniu zabawki, zostanie uruchomiona nowa sieć wifi ..::LASERCAT::.. wystarczy połączyć się z nią i wskazać naszą sieć domową, a po zrestartowaniu urządzenie automatycznie podłączy się do niej i już możemy korzystać z zabawki.

Z tyłu znajduje się wejście zasilania micro USB, jak w telefonie oraz przycisk. Krótkie wciśnięcie to włączenie/wyłączenie lasera, przytrzymanie przez 3 sek. powoduje rozłączenie obecnej sieci wifi i uruchomienie ponownej konfiguracji.



Gdy urządzenie jest już podłączone do naszej sieci wifi to po wpisaniu adresu zabawki w przeglądarce internetowej zobaczymy panel sterujący:

Zastosowany laser jest małej mocy, taki sam jak w innych tego typu zabawkach czy bazarkowych wskaźnikach. Dodatkowo dla bezpieczeństwa jest możliwość ustawienia mocy świecenia lasera od 0% do 100%. 
Pozostałe ustawienia pozwolą dostosować zakres ruchów do miejsca w którym znajduje się zabawka i określić czy kropka ma się poruszać tylko po podłodze, czy częściowo wchodzić na ścianę co może dostarczyć dodatkowej frajdy dla kota.

Na filmie mała prezentacja z trochę już wybawionym głównym testerem Elroyem :)


a poniżej pokazano jak można włączyć zabawkę po prostu mówiąc do telefonu "Ok Google, włącz laser"


Zabawka jest niewielkich rozmiarów (6cm x 6cm x 7cm) i wykonana ze sklejki wycinanej laserowo. Zaimplementowano w niej możliwość aktualizacji oprogramowania przez stronę www, co pozwala na dalszy rozwój i dodawanie nowych funkcji bez wymiany samej zabawki.

Po opis jak ta zabawka powstawała zapraszam tutaj.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Smart Domofon

W tym artykule chciałem pokazać możliwość przerobienia zwykłego i praktycznie dowolnego domofonu na "smart" . Nie ma znaczenia jaki producent oraz czy jest on cyfrowy czy może analogowy. Odpowiednie przerobienie to kwestia analizy płytki PCB posiadanej słuchawki. Jedne słuchawki są bardzo wygodne do przeróbek, a niektóre wymagają więcej pracy.

Tablica Manipulacyjna

W przeróżnych pudełkach zawsze walają się u mnie jakieś przełączniki, pokrętła i innego rodzaju elementy. Córka (3 lata) od zawsze lubiła pstrykać wszelkimi guzikami. Wychodząc z mieszkania to ona zawsze przywołuje windę i wybiera piętro.

Sonoff RF Bridge - Tasmota + Portisch

Sonoff RF Bridge z oprogramowaniem Tasmota jest mostkiem między radiem 433MHz a MQTT , które jest bardzo wygodne do integracji z innymi systemami. W tym opisie pokażę jak wgrać Tasmote i zmienić firmware w samym radiu 433MHz zwiększając możliwości urządzenia.